Briljant

Teemandi lihvimisel saadakse hinnalisim vääriskivi – briljant. Briljant ehk vääriskivide kuningas on süsiniku kristalliline erim. Enamasi teatakse briljanti kui värvitut vääriskivi, kuid leidub ka musta, sinist, pruuni, halli, kollast, rohelist, roosat, lillat ja punast briljanti. Briljant on kalliskividest kõige kõvem kivi, oma vastupidavuse tõttu on Briljant muutunud kustumatu armastuse sümboliks.

Briljandi kvaliteedi hindamiseks kasutatakse nelja omadust, mida tuntakse ka 4 C-d (Carat weight, Clarity, Colour, Cut - karaadikaal, puhtus, värv, lõige).

Umbes 30% briljantidest sobivad juveelitööstusele ja need saadetakse ekspertidele lõikamiseks, lihvimiseks ja ehete valmistamiseks. Ülejäänud 70% müüakse tööstuslikuks kasutamiseks, sealhulgas lõikamiseks, puurimiseks, lihvimiseks ja poleerimiseks.

Kuni 18. sajandini kaevandati teemante vaid Indias. Seejärel sai Brasiiliast maailma suurim teemantide kaevandamise koht ning 18. sajandi lõpul avastati tohutusuur teemantide leiukoht Lõuna-Aafrikas. Sellest sai alguse kogu maailma vallanud teemandipalavik.

Tänapäeval leidub teemante paljudes riikides üle terve maailma, aga enamus neist (umbes 65%) leitakse siiski Aafrikast. Peamised teemante kaevandavad riigid on Angola, Austraalia, Botswana, Kanada, Kongo, Namiibia, Venemaa ja Lõuna-Aafrika.

Märksõnad: Intensiivsus, suveräänsus, sära

Sünnikivi: Aprill

Pulma-aastapäev: Briljant on 30. ja 60. pulma-aastapäeva vääriskivi.

Kuvamisviis Grid Nimekiri

20 toodet

lehe kohta
Määra kahanevas suunas
Kuvamisviis Grid Nimekiri

20 toodet

lehe kohta
Määra kahanevas suunas