Rubiin

Rubiinid on saanud oma nime ladinakeelsest sõnast rubinus, mis tähendab „punane“. Need kivid on korundi erim. Omapärase punase värvuse annavad sellele mineraalile raua, titaani ja kroomi lisandid. Kõige haruldasemaks peetakse lillat tooni rubiine. On teada, et esimesed rubiinid kaevandati juba pronksiajal Birmas (nüüd Myanmar). See riik on praegu üks suurimaid kvaliteetsete rubiinide tarnijaid.

Eristatakse mitut tüüpi kive, sõltuvalt nende tooni intensiivsusest: küllastunud kinaverpunane, punane, tumepunane, keskmine punane, helepunane.

Kõige väärtuslikumaks peetakse poolläbipaistva struktuuriga, ilma suletiste ja plekkideta kive. Sageli kasutatakse spetsiaalset termilist töötlust, mis võimaldab kõrvaldada kivist soovimatud lisandid ja väikesed praod ning anda sellele läbipaistvuse. Kuid mõned lisandid muudavad kivid uskumatult efektseks ja selliste kivide hind võib olla mitu korda kõrgem kui hea läbipaistvusega kividel.

Suured rubiinid on suur haruldus. Selle kivi sära ja kordumatu ilu on teinud temast ühe ehete valmistamisel kõige enam kasutatud kivi. Tavaliselt on selle kivi raamistuseks kõrge prooviga kuld või hõbe. Rubiiniga sobivad ideaalselt kokku teemantid. Päikese käes särab kivi uskumatutes värvides.

Kuvamisviis Grid Nimekiri

11 toodet

lehe kohta
Määra kahanevas suunas
Kuvamisviis Grid Nimekiri

11 toodet

lehe kohta
Määra kahanevas suunas