Smaragd

Smaragd — see on vääriskivi, berülli erim. Oma sügavrohelise tooni võlgneb mineraal vanaadium-, raud- ja kroomoksiidi lisanditele.

Kivi oli tuntud juba vanas Babüloonias ja Egiptuses. Teatud tüüpi smaragdidel on sinakas või kollakas varjund. Tavaliselt on kivid värvunud ebaühtlaselt.

Kõige väärtuslikumad on poolläbipaistvad, intensiivset rohelist värvi mineraalid, mida kaevandatakse Colombias. Teatud tüüpi suletised annavad kivile erilise läike ja eksklusiivsuse.

Smaragd omab keskmist tugevust, kõrge temperatuuri toimel kaotab värvi, kuid on vastupidav hapetele ja seda saab õige lihvimisega ümber kujundada. Selle kivi jaoks on välja töötatud spetsiaalne lihv, ristkülikukujulise vormi ja tömpide servadega. Selline töötlus kaitseb mineraali kahjustuste eest ja paneb ta särama veelgi suurema jõuga.

Juveelitoodetes kasutatakse koos smaragdiga sageli läbipaistvat briljanti, mis soodsalt rõhutab kivi peent rohelist värvust. See mineraal harmoneerub kulla ja hõbedaga.

Enamik müügil olevatest smaragdidest on õliga töödeldud. Õliga täidetakse sügavalt pinnale ulatuvaid pragusid, mis parandab vääriskivi puhtust ja vastupidavust. Õliga töötlemine on gemmoloogide poolt aktsepteeritud töötlusviis, kuid niiviisi töödeldud kivi on oluliselt vähem väärtuslikum kui töötlemata vääriskivi.

Märksõnad: Küllus, Armastus, Kaastundlikkus, Tervenemine

Sünnikivi: Mai

Pulma-aastapäev: Smaragd on 20. ja 55. pulma-aastapäeva vääriskivi.

Kuvamisviis Grid Nimekiri

7 toodet

lehe kohta
Määra kahanevas suunas
Kuvamisviis Grid Nimekiri

7 toodet

lehe kohta
Määra kahanevas suunas